אסתטיקה וגינאלית 

הצרת הנרתיק והקטנת שפתי הנרתיק

 

התרחבות הנרתיק היא תופעה נפוצה ביותר, בעיקר בקרב נשים שעברו ההריונות ולידות, מה שהביא להתרחבות של הנרתיק ולהיחלשות של הרקמות והשרירים התומכים ברצפת האגן. לעיתים, על אף גמישותו הרבה של הנרתיק, הוא אינו חוזר לממדיו המקוריים או קרוב לכך, מצב שעלול לפגוע בדימוי העצמי של האישה וכן לפגום בהנאה ביחסי המין. 

 

במקרים של התרחבות משמעותית של הנרתיק, ניתוח להצרת הנרתיק הוא האפשרות היעילה ביותר כיום לטיפול בבעיה. מדובר בהליך קצר, המתבצע בהרדמה בחדר הניתוח. ניתוח הצרת הנרתיק והקטנת שפתיים מומלץ לעבור אצל רופא מנתח - גניקולוג מומחה, שידע לבצע אבחון מעמיק של הבעיה, ובמידת הצורך (אם אין אופציה שמרנית שתספק תוצאות מספקות לאישה) – להמליץ על ביצוע ניתוח להצרת הנרתיק.

 

איחוי קרום הבתולין 

 

איחוי קרום הבתולין מתאפשר באמצעות ניתוח מהיר ופשוט יחסית, המתבצע באופן דיסקרטי, ואינו מצריך אשפוז. מדובר באיחוי או תפירה של קרום הבתולין, על בסיס שאריות הקרום שנותרו לאחר קיום יחסי מין – שכן חדירה ביחסי מין אינה מעלימה את קרום הבתולין לגמרי, אלא קורעת אותו. 

 

מרבית הנשים המעוניינות להחזיר לעצמן את קרום הבתולין יכולות לבחור לעבור ניתוח זה. זאת, לאחר בדיקת המטופלת, במטרה לוודא שהיא מתאימה מבחינה רפואית לעבור את ההליך.

 

איחוי קרום הבתולין הוא ניתוח גניקולוגי קצר ופשוט יחסית. על מנת להבטיח הליך שיתבצע באופן מקצועי, בטוח ועם תוצאות מספקות, מומלץ לפנות למומחה לכירורגיה גניקולוגית, בעל ניסיון עשיר בביצוע ההליך. 

אסתטיקה וגניאלית